Bu Site Hakkında

15 Eylül 2012’de emeklilik nedeniyle ayrıldığım Danıştay Başsavcılığı görevinden sonra ne yapacağım; 28 yılı vergi yargısında tetkik hakimi, Danıştay Savcısı, Danıştay Üyesi, daire başkanı olarak geçen  40 yıllık idari yargıçlık hizmetimde edindiğim bilgi birikimi ve deneyimimi nasıl kullanacağım ve nasıl değerlendireceğim beni aylar öncesinden düşündürmeye başlamıştı. Çünkü; kamunun bana sağlamış olduğu olanaklar sayesinde edindiğim onca deneyim ve bilgi birikiminden sonra, bir köşeye oturup ömrümün geçmesini beklemek bana, hem kendime, hem de bu bilgiye gereksinimi olanlara yapılmış bir haksızlık gibi geliyordu. İmdadıma, Arizona State University’de bilgisayar profesörü olan oğlum Kasım Selçuk CANDAN yetişti. Site kurma fikri ve emek ona ait. Bu site sayesinde, makale, konuşma, tebliğ ve kitaplarımda kamuya sunduğum bilgi, düşünce ve görüşlerimi dostlarımla paylaşıp tartışabileceğimi söyledi. Fikir, bana çok cazip geldi; emekliliğimden sonra işlevsellik kazandırılması koşuluyla, hemen kabul ettim. O da, bu siteyi benim için kurdu; ancak, isteğim doğrultusunda, emekliye ayrıldığım günden sonra etkinleştirdi.

Sitede, oğlumun önerdiği gibi, kitaplarımda, makale, inceleme, bildiri, rapor ve konuşmalarımda dile getirdiğim düşünce ve görüşlerimle, yeni görüş ve düşünceleri dostlarımla ve ilgilenlerle paylaşacağımı umuyorum. Kitaplarım, özgeçmişimde zaten yazılı. Makale, inceleme, bildiri ve raporlarımla konuşmalarımı ise, vakit buldukça bu siteye koyacağım. Elektronik posta adresim, sayfada verilmiş bulunmaktadır. İlgilenenlerle görüş ve düşüncelerimi, yasalar çerçevesinde, paylaşmaktan ve tartışmaktan mutluluk duyacağımı söylemek isterim.

Saygı ve sevgilerimle. Turgut CANDAN.

3 thoughts on “Bu Site Hakkında”

  1. Ali İhsan said:

    Sitenizden yeni haberim oldu. Sitenizde paylaşacağınız yazılarınızı takip etmekten büyük bir memnuniyet duyacağım. Yazınızda belirttiğiniz düşüncelerle bu sitenin kurulmuş olması şayan-ı takdirdir.

  2. Özkan Basat said:

    Bence Hukukçunun emekliliği olmaz hocam. Kaldı ki, hukuka duyulan ilgi, yargıçlık ya da savcılıktan kaynaklanmaz. İnsani ve toplumsal duyarlılığın sonucudur. Zeka ve muhakeme de kışkırtır bu ilgiyi. Sizi 2005/239 sayılı kararla tanımıştım. Öncü bir karardı. Hukuku ileri taşıyacak olan, salt yasal düzenlemeler değil, çığır açıcı içtihatlardır. Ki bu içtihatlar (görüşler) yargı alanında da internet ortamında da üretilebilir. Saygılarımla…

  3. Ahmet VELİLER said:

    Bir MEB avukatı olarak kitap ve makalelerinizden inanılmaz fayda sağlıyorum. Emeğinize sağlık. Saygılar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s